Markéta Pavlíková

Velmi mě baví potkávat se s lidmi a povídat si o jejich práci. Poznávám nové společnosti v našem regionu, potkávám se s lidmi, kteří patří mezi špičku ve svém oboru. To mě nikdy nepřestane bavit.

Největší odměnou a motivací je pro mě spokojený zákazník i kandidát. Je to skvělý pocit, když si zavolám s kandidátem, který díky mně nastoupil do firmy, ve které je spokojený a děkuje mi tak za naši spolupráci. Stejně tak to, když vidím, jak „moji“ kandidáti ve společnosti postupují na vyšší pozice a daří se jim. Další věcí, která mě motivuje, je tým skvělých lidí kolem mě. Když se někdy nedaří a projekty nejdou podle plánu (a známe to všichni, co recruitment děláme ) mám kolem sebe tým kolegů, kteří mě podpoří a pomůžou.

Pokud jsem Vás kontaktovala a pozvala na setkání, znamená to, že již o Vás zpravidla něco vím a líbí se mi Vaše pracovní zkušenosti. Teď je řada na mně, abych zaujala já Vás. Budu se Vám tedy snažit detailně představit mého klienta, pro kterého pracuji a pracovní pozici, se kterou jsem Vás oslovila. Je pro mě velmi důležité, aby měl kandidát dostatek informací. Zároveň se budu ptát i na Vás. Chci každého kandidáta poznat jako člověka, nad rámec toho, co vyčtu ze životopisu. Je pro mě důležitá Vaše motivace a představa o ideální práci. Pokud se Vaše představy protnou s pozicí, se kterou jsem Vás oslovila, skvělé. Můžeme domluvit osobní setkání u mého klienta. Pokud ne, nevadí. Teď už Vás znám a znám Vaše představy. Až se objeví ta správná pozice, budete o ní vědět.

V roli externího recruitera se pohybuji přes dva roky a stále mě to moc baví. Ale protože život není jen o práci, snažím se hodně cestovat a několikrát do roka vyjet do zahraničí. Poznávání nových zemí a kultur je mou velkou vášní. Mým druhým domovem je Nový Zéland, kde jsem více než rok žila. Kromě cestování ráda čtu, cvičím jógu a lyžuji. Když mám den blbec, moji kolegové už vědí, že to spraví kousek dortíčku po obědě nebo sklenka vína po práci 🙂