Ludmila Prokešová

Pracuji jako recruiter a headhunter především pro oblast vývoje, výroby v elektro, automotive a strojírenství. Propojuji kandidáty a klienty u pozic specialistů a manažerů. Moment, kdy najdu správného kandidáta, který je motivovaný k nástupu na novou pozici, a klient se těší na nového zaměstnance, je důvod, proč tuto práci stále dělám. Baví mne :). Chci dělat poctivě recruiterské řemeslo. Snažím se zvládnout co nejlépe celý proces vyhledávání kandidáta. Být poradcem pro obě strany – kandidáta i klienta, pochopit co obě strany hledají. A tak vznikají dlouhodobé vztahy s kandidáty i klienty, což mne opavdu moc těší.

V oblasti personálních služeb pracuji od r. 2002. Mým odrazovým můstkem byla práce v malé mezinárodní firmě, která si své know – how přinesla z Německa. Poskytovala klientům personální audity, assessment centra. Tahle zkušenost mi otevřela cestu do jedné z největších personálních agentur, kde jsem dostala příležitost a opravdu hodně se naučila. Během 9 let jsem byla recruiterem i konzultantem outplacementových projektů pro všechny úrovně managementu, včetně dlouhodobých projektů.

V r. 2013 mne zlákala opět práce v menší společnosti – s větší svobodou, než v korporátní společnosti, ale také zodpovědností. To bylo, co jsem hledala. Potkala jsem zde skvělý tým. S některými stále pracuji, jiní se oddělili na svoji vlastní cestu. Ale stále jsme v kontaktu. Na seminářích, na společných cestách na hory, nebo jen tak zajdeme na kávu.

Pro mne osobně je důležitý respekt k druhým. Podobně to mám i s řadou svých kandidátů, se kterými se známe léta. Občas si zajdeme posedět a probrat situaci na trhu, kam se posunul jejich obor od našeho předchozího setkání. Ráda nabídnu konzultaci ve směru, kterému rozumím, tedy technickým pozicím i vám. Doufám, že vám káva se mnou bude chutnat :).